ELEKTRO PROJEKTOVANJE
- Idejni
projekat - Projekat za
građevinsku dozvolu - Izvođački
projekat - Projekat
izvedenog objekta - Tehnička
kontrola
Projekat za izvođenje predstavlja najsloženiju i najsveobuhvatniju osnovu za izvođenje radova. On uključuje detaljnu specifikaciju i način povezivanja svakog pojedinačnog dela sistema. Projekat za izvođenje je ključ za uspešnu realizaciju svih ostalih koraka u projektu uključujući sklapanje ormana, aplikativni softver i puštanje u rad.
Projekat izvedenog objekta se izrađuje nakon izvedenih radova i puštanja sistema u rad. Izuzetno je značajan za održavanje sistema.
Tehnička kontrola podrazumeva proveru urađene dokumentacije:
- usaglašenosti sa zakonskom regulativom
- usaglašenosti sa zahtevima i pravilima korisnika
- kvaliteta
- ispravnosti primenjenih tehničkih i tehnoloških rešenja
POVEZIVANJE I MONTAŽA ELEKTRO ORMANA
U našoj radionici povezujemo i montiramo elektro ormane prilagođene potrebama naših klijenata. Vrste elektro ormana koje izrađujemo su: upravljački ormani (PLC i DCS sistemi) i ormani sa MCC i niskonaponskom opremom. Elektro ormani su izrađeni u skladu sa evropskim i lokalnim direktivama, standardima i propisima za niski napon, bezbednosnim propisima i EMC regulativom. Po zahtevu klijenta možemo obezbediti CE sertifikat za svaki elektro orman koji isporučimo.
U složenijim projektima koji podrazumevaju “ključ u ruke“ rešenja, vršimo montažu i povezivanje elektro opreme i ormana u elektro kontejnere. Ovakvi projekti uključuju energetske transformatore i tipski testirana srednjenaponska postrojenja proizvedena od strane najpoznatijih svetskih proizvođača.
PLC and DCS cabinets
LV Cabinets
Drives and MCC cabinets
E-houses assembly
APLIKATIVNI SOFTVER
PLC
PLC je najadekvatniji za sekvencijalne i diskontinuirane procese koji se najčešće javljaju na mašinama za obradu materijala i pakericama.
DCS
DCS je najprihvatljivije rešenje za procese u raznim industrijama kao što su: metalurgija i obrada metala, hemijska industrija, proizvodnja cementa, prehrambena industrija, energetika itd.
HMI and SCADA
HMI i SCADA vizualizuju industrijski proces, prate promene i skladište podatke za dalju analizu.
VOĐENJE GRADILIŠTA I NADZOR NAD MONTAŽOM
Vođenje gradilišta
Svakodnevno nadgledanje radova uz stalno proveravanje da se sve obavlja bezbedno, na vreme i u okviru dogovorenog budžeta.
Koordinacija svih aktivnosti sa klijentom.
Upravljanje montažom
Prijem opreme isporučene na lokaciju korisnika.
Upravljanje i provera kvaliteta izvođenja radova.PUŠTANJE U RAD
Puštanje u rad je proces koji obezbeđuje da su sve električne i mehaničke komponente projektovane, ugrađene, ispitane i postavljene u skladu sa operativnim zahtevima definisanim od strane kupca (OEM, EPC ili krajnjih korisnika). Puštanje u rad uključuje skup inženjerskih tehnika i procedura za proveru, pregled i testiranje svih funkcija i drugih operativnih delova projekta.
Fabrički prijem je proces koji se obavlja u našoj radionici tokom i nakon procesa montaže. Proverava se da li su procesi i aktivnosti urađeni i funkcionišu u skladu sa projektnom specifikacijom.
Senzori, aktuatori i druge električne komponente se pažljivo pojedinačno ispituju. Nakon svih pojedinačnih provera ceo sistem se ispituje pod naponom kako bi se kasnije osigurao njegov neometan rad.
Sledeći korak nakon dovođenja napona je funkcionalno ispitivanje koje se obavlja na licu mesta u dve faze. Prva faza, bez opterećenja, u kojoj se ispituje svaka električna i mehanička funkcija predviđena projektnim zahtevima. Druga faza, sa opterećenjem, u kojoj se vrši podešavanje i optimizacija.
Po završetku funkcionalnog testiranja, započinje probni rad. U ovoj fazi opterećenje se postepeno povećava do potpunog kapaciteta.
POST-PRODAJNA PODRŠKA
Po završetku projekta, našim klijentima nudimo dve dodatne usluge: obuku i održavanje. Možemo da vas obučimo kako da najefektivnije upravljate vašim upravljačkim sistemom.
Takođe i naš inženjerski tim može da održava vaš sistem za vas.